ZULA – ÖĞRENCİLERİMLE ZULA OYNADIK! DERİNDARBE

ZULA – ÖĞRENCİLERİMLE ZULA OYNADIK! DERİNDARBE

Yaşları 10-17 arası olan 6 öğrencimle velilerinin izniyle ZULA oynadık. Önce kendi aramızda sonra farklı rakiplere karşı performans gösterdik. Madem spor salonları kapalı! Bizde e-spor yaparız 😉 Yaşlar; Devrim 10, Onur 10, arda 15, Umut 15, Abdullah 16, Ali 17, Hoca 75 😉

Önceki videolarımdan birinde Sosyal medya etkisinin günden güne arttırdığından ve bunun getirebileceği sıkıntılardan dem vurmuştum. . Özellikle YouTube ve twitch yeni nesil Medya anlayışının Merkezi konumunda diye devam etmiştim. Biz her ne kadar çocuklarımızla ilgilensek te çocuklarımızı artık sosyal medya yetiştiriyor. Bunu engellemek maalesef mümkün değil. Sosyal medya kullanımını engelleyemiyorsak, en azından ebeveynler, ağabeyler ve ablalar olarak bu alanı kontrol altında tutmak zorundayız.

Bugün bir oyun videosunu açtığımızda küfredenlerin, saldırgan tavırlar sergileyenlerin, kanallarının daha popüler olduğunu görüyoruz. Hakareti küfürü saldırganlığı kendine işar edinmiş kişiler, bu sayede izleniyorlar ve toplumumuz, yeni yetişen neslimiz yavaş yavaş ahlaki olarak yozlaşıyor. Uzun zamandır bu tip eylemlerin bizleri getirebileceği sonuçlar üzerine videolar çekerek bir farkındalık oluşturmaya çalışıyorum. Dikkat çekici örnekler sunarak ve bunları kritik ederek bir pozitif algı yaratmaya çalışıyorum.

Bir medeniyeti yok etmek isterseniz. Bu 3 şekilde yaparsınız.
1-Aileyi yık. Bunun için annenin rolünü değiştirirsin. Onlara rahatça küfrettirirsin. Ahlakı saygıyı kaldırırsın.
2-Eğitimi yık. Bunun için öğretmenleri değersizleştirirsin. Onlarla dalga geçilmesini sağlarsın. Küfür edilmesini sağlarsın
3-Ve örnek olanın değerini düşür. Bunun için onlardan şüphe duyulmasını sağlarsın. Onlara iftiralar atarsın. Kimsenin onları dinelememesini sağlarsın. Haklarında kara propagandalar yaparsın. Ta ki asıl olan fikirlerin değil ahlaksızlık yükselişe gecene kadar.

Bir önceki yazımız olan BEŞ DAKİKADA TDM ZULA GEMİ - DERİNDARBE başlıklı makalemizde beş, beş dakikada ve coma derindarbe hakkında bilgiler verilmektedir.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir